PORTÁL UBYTOVÁNÍ s přímými kontakty na ubytovací zařízení v ČR a SR

Zapamatované objekty

Představujeme Ubytování s bonusem LAST MINUTE Co se kde děje Turistické oblasti - tipy Informace o krajích
ubytování, dovolená v ČR a SR levněji - přoč uživatelé používají Dobrý Nocleh?
Hledej ubytování

Základní údaje o Zlínském kraji

10.09.2009: Země: Česká republika, kraj: Zlínský kraj

Lednice

Rozloha: 3 964 km2
Počet obyvatel: cca 596 903 obyvatel
Hustota osídlení: 149 obyvatel /km2
Počet obcí: 305
Počet měst: 30
Okresy: 4 (Uherské Hradiště, Kroměříž, Zlín, Vsetín)
Krajské město: Zlín
Nejvyšší bod: Čertův Mlýn (1206 m.n.m., Beskydy)
Nejnižší bod: řeka Morava na hranici kraje (173 m.n.m)
Turistické oblasti regionu: Valašsko a Beskydy, Jižní Morava a Slovácko, Haná a Oderské vrchy

Nikde v České republice nenajdete v jednom regionu tak rozmanité spektrum krajinné scenerie, folkloru, historických i technických památek jako právě ve Zlínském kraji. Žádná jiná turistická oblast vám nenabídne současně hory, zahradní architekturu, lázně nebo vinobraní.

Začněme v oblasti Beskyd, Hostýnských, Vsetínských a Vizovických vrchů. Stovky kilometrů horských túr, ať již pěšky, na kole nebo v zimě na běžkách. Tratě pro sjezdové lyžování, snowboarding. Valašské muzeum v přírodě - jedna z nejstarších památek lidové architektury v Evropě. Během necelé jedné hodiny jízdy se z těchto hor přesunete do prostředí zcela odlišného. Zámecká zahradní architektura v Kroměříži, od roku 1998 památka UNESCO, vás uchvátí svým kouzlem. Jen o pár desítek kilometrů dál směrem na jihovýchod máte možnost využít jedinečného prostředí a pramenů nejvýznamnějších moravských lázní Luhačovic. Ale to jsme již na hranicích Slovácka, kraje vína, folkloru a dobrých lidí. Zde si můžete pronajmout člun a během plavby po Baťově kanálu na řece Moravě poznat Zlínský kraj úplně jinak. Vítáme vás v tomto kraji.

Zlínský kraj je turistickým regionem čtyř oblastí: Kroměřížska, Vsetínska, Uhersko-Hraďišťska a Zlínska. Horolezci si svou kondici a odvahu mohou trénovat v Pulčínských, Lačnovských, Lukovských nebo v Čertových skalách.

Ideální podmínky pro lyžování skýtají například Pustevny, Portáš, Velké Karlovice i Mikulčin Vrch.

Originální zážitek přináší plavba po Baťově kanálu, vybudovaném ve třicátých letech souběžně s tokem Moravy. Úsek dlouhý 60 km je možné projet na vypůjčeném motorovém člunu nebo v kánoi. Krajina má dobré podmínky také pro cykloturistiku. Prochází tudy i mezinárodní Moravská dálková cyklotrasa. Kromě již zmíněných Luhačovic zvou k ozdravným pobytům rovněž další, menší lázeňská místa: Kostelec u Zlína s moderním golfovým hřištěm a zejména sirnaté prameny v Ostrožské Nové Vsi, blahodárné pro léčbu pohybového ústrojí a kožních chorob.

...zpět

ubytování s bonusem
Dobrý nocleh© 2006 - 2014 Dobrý nocleh

Informace pro ubytovatele


+420 608 113 666
info@dobrynocleh.cz
Kontaktní formulář »

Buďme přáteli

Dobrý nocleh